TEL: 021-65830819
لوگوی یدک ماشین تقی زاده

ناخن و کلنگ باکت بولدوزر

ناخن بولدوزر از اتصالات باکت بولدوزر می باشد که در سایز های مختلف به شکل های مختلف و برای انواع بولدوزر مورد استفاده قرار می گیرد. ناخن و کلنگ بولدوزر دارای ساختاری تمام فولادی و یا از آلیاژ های فولادی ساخته می شوند و از اجزای اصلی زیربندی بولدوزر محسوب می شوند. دارای شکل های مختلفی است و به شکل سر گرد، سر تیز و سر تیغه ای تولید می شود. انتخاب نوع ناخن بولدوزر بسته به سطوحی که در آن کار می کند دارد. بازرگانی تقی زاده (یدک ماشین) وارد کننده انواع کلنگ و ناخن بولدوزر در سایز های مختلف برای انواع ماشین آلات راهسازی می باشد. ناخن و کلنگ بولدوزر کوماتسو KOMATSU و کاترپیلار CATERPILLAR و ناخن انواع بولدوزر چینی در این بازرگانی موجود می باشد.


فاکتور های کیفی کلنگ و ناخن بولدوزر


کلنگ بولدوزر بصورت مستقیم در تماس با سطوح نمی باشد و از این رو فاکتور های کیفی آن متفاوت و در سطحی پایین تر از فاکتور های کیفی ناخن بولدوزر قرار دارد. دو فاکتور متریال و عملیات سخت کاری ناشی از فرایند حرارتی دو عامل بسیار موثر بر کیفیت ناخن بولدوزر می باشند. ناخن بولدوزر نیز مانند ناخن بیل مکانیکی از آلیاژ های فولادی سخت با تنسایل مقاومتی بالا تولید می شود که در متریال آن از درصد متوسط و بالاتر از متوسط کربن استفاده شده است و فلزاتی مانند مولیبدنیوم نیز در ساختار فلزی ناخن بولدوزر مورد استفاده قرار گرفته اند. در کنار ترکیبات شیمیایی بکار رفته در تولید ناخن و کلنگ بولدوزر عملیات سرمایشی و گرمایشی نیز که در واقع از اطلاعات محرمانه هر یک از برند های تولید کننده محسوب می شوند از دیگر فاکتور های موثر بر کیفیت و عملکرد و به دنبال آن طول عمر کلنگ و ناخن بولدوزر محسوب می شود.

کلنگ و ناخن بولدوزر کوماتسو KOMATSU
کلنگ و ناخن بولدوزر کوماتسو KOMATSU
کلنگ و ناخن بولدوزر کاترپیلار CATERPILLAR
کلنگ و ناخن بولدوزر کاترپیلار CATERPILLAR

آلیاژ های فولادی ناخن بلدوزر

در میان تمام اجزای زیربندی بلدوزر ها ناخن بلدوزر دارای بیشترین میزان سایش بوده و در کنار دنده اسپراکت زیربندی و کفشک زنجیر بلدوزر که پر سایش ترین و مصرفی ترین اجزای زیربندی بلدوزر هستند قرار می گیرد. از این رو سختی سطحی و عمق لایه سخت بیرونی که دو فاکتور اصلی و بسیار موثر بر کیفیت ناخن بلدوزر در برابر تنش های سایش اعمالی بر اثر تماس مستقیم با سطح زمین می باشند از اهمیت ویژه ای برخوردار است. جلوگیری از شکست ناخن بلدوزر در اثر ضربه بالاخص در لحظه تماس با زمین و همچنین جلوگیری از سایش سطحی ناخن بلدوزر در عملکرد طولانی مدت مستلزم استفاده از متریال با چقرمگی بالا، تنسایل و سختی بالا می باشد. از این رو اغلب از آلیاژ های برون دار، منگنز، سیلیسیون و گوگرد دارد با درصد هایی اندک و با نقشی تعیین کننده بر کیفیت و طول عمر ناخن و کلنگ بلدوزر استفاده می شود. البته بدون تردید سختی سطحی و کیفیت سطحی که بلدوزر بر روی آن کار می کند از سطوح شنی تا سطوح سنگلاخی نیز می تواند عاملی تعیین کننده بر متریال و آلیاژ های فولادی ناخن بلدوزر محسوب گردد.

یدک ماشین تقی زاده

TEL : 021-65830819
Email: info [at] yadakmachine [dot] com
فیلتر ماشین های راهسازی

© Copy right 2023 | All ights Reserved | Yadakmachine Corporation